Gdzie sprzedawać rękodzieło za granicą

Istnieje wiele targów rzemieślniczych i rynków rzemieślniczych w regionach turystycznych, ale jeśli naprawdę chcesz nawiązać kontakt z nabywcami za granicą, będziesz musiał dostarczyć produkty bezpośrednio do nich lub pracować za pośrednictwem dystrybutorów, hurtowników lub sprzedawców detalicznych, którzy mają tam swoje siedziby.

Sprzedaż produktów za granicą może być tak tania lub tak droga, jak tylko zechcesz. Istnieją rynki internetowe, takie jak eBay, Amazon, Etsy i AliExpress, Dawanda, na których możesz wystawić swoje produkty za niewielką opłatą. Istnieją również targowiska i strony internetowe poświęcone sprzedaży rękodzieła. Pobierają one opłaty w wysokości od 5% do 20% od sprzedaży, ale oferują lepszą ekspozycję i wiarygodność.

Największym wyzwaniem przy sprzedaży za granicą jest wysyłka. Koszty wysyłki są bardzo zróżnicowane, ale średnio, wysyłka produktów za granicę może kosztować od 75 do 200 dolarów za paczkę. Wysyłka samolotem jest znacznie tańsza od wysyłki drogą morską, ale może trwać znacznie dłużej.

Koszty wysyłki można często obniżyć, jeśli skonsolidujesz zamówienia w większe przesyłki i sprawdzisz, czy globalny rynek, na którym dokonujesz zakupów, oferuje darmową wysyłkę.
Jeśli sprzedajesz produkty sprzedawcom detalicznym, być może będziesz musiał zapłacić podatki importowe, które różnią się w zależności od kraju.

Jeśli masz ugruntowaną pozycję na rynku i sprzedajesz więcej, możesz być w stanie wynegocjować niższe koszty wysyłki z marketplace’ami, ale powinieneś być ostrożny wobec każdego marketplace’a, który oferuje wysyłkę produktów za darmo lub po zryczałtowanej stawce. Czasami te opłaty mogą w końcu kosztować Cię więcej na dłuższą metę.

Jeśli sprzedajesz bezpośrednio do konsumentów, Twoim największym problemem będzie znalezienie miejsca na założenie sklepu. Jeśli sprzedajesz bezpośrednio konsumentom, największym problemem będzie znalezienie miejsca, w którym mógłbyś otworzyć swój sklep. Możliwe jest założenie sklepu w miejscach sprzedaży detalicznej, ale prawdopodobnie będziesz musiał spełnić pewne wymagania i wynająć miejsce na miesiąc.

Gdzie sprzedawać rękodzieło za granicą i jak ?

W dzisiejszych czasach rzemieślnicy odkrywają, że eksport może być świetnym sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu. Ręcznie robione produkty mogą być dostępne na globalnym rynku, a Internet stworzył możliwości dotarcia do tego rynku. Ale wielu rzemieślników nadal nie wie, jak wystawiać swoje towary na sprzedaż i jak zarabiać na tym rynku.

Jeśli uważasz, że coś tak prostego jak ręcznie robione kolczyki jest trudne do wycenienia, spróbuj sprzedawać usługi rękodzielnicze za granicą. Tworzysz ofertę produktów, fotografujesz ją, wyceniasz zgodnie ze średnimi cenami na rynku docelowym, tworzysz opisy. Opisy bardzo ważne, aby stworzone były w języku rynku docelowego. Dlaczego ważne jest tworzenie opisów do produktów? Niestety algorytmy wyszukujące nie radzą sobie jeszcze tak dobrze z czytaniem obrazów, pomimo tego jak dobrze robią to już dziś nie da się na tym oprzeć póki co sprawnego wyszukiwania. Jeżeli chcesz sprzedać swoje produkty to naprawdę, im dokładniej je opiszesz, tym bardziej prawdopodobne, że dotrze do nich potencjalny klient.

 

Może Ci się również spodoba