Jak znaleźć pracę dorywczą

Kiedy szukam pracy, natrafiam na typ pracy w niepełnym wymiarze godzin. Co to tak naprawdę oznacza i kto może w ten sposób zarobić dodatkowe pieniądze? Która oferta jest najlepsza i jak sprawić, by oferta została zauważona? Jak rozpoznać uczciwego pracodawcę? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć pracę dorywczą, na przykład urlop lub po godzinach.

Gdzie poszukiwać pracy dodatkowej ?

Na rynku pracy jest wiele firm, które umożliwiają pracę w godzinach nadliczbowych lub w weekendy. Zdarza się, że sam pracodawca zapewnia pracownikom możliwość pracy w godzinach nadliczbowych. Jeśli potrzebujesz teraz dodatkowych pieniędzy, możesz zapytać szefa, czy potrzebujesz kogoś do pracy w nadgodzinach.

Jeżeli zastanawiasz się, jak znaleźć pracę dorywczą. Na przykład, jeśli nie masz stabilnej pracy, nic nie stracisz, na przykład jeśli jesteś studentem, studentem lub Twój pracodawca jej nie potrzebuje. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie szukać dodatkowej pracy, zastanów się najpierw nad czynnością, którą chcesz wykonać.

Pamiętaj: praca w niepełnym wymiarze godzin to nie tylko zbieranie truskawek i inna aktywność fizyczna. Możesz także znaleźć inne oferty, przeglądając główne portale z ofertami pracy, takie jak GoWork.pl. Pierwszą zasadą wyszukiwania aktualizacji jest przynajmniej odwiedzenie renomowanej witryny, która wstępnie sprawdza reklamy.

Jeśli jesteś gotowy do pracy fizycznej, możesz z łatwością wykonywać prace sezonowe, które wymagają większego wysiłku lub dodatkowych zajęć przez cały rok. Zapewne słyszałeś opinię, że aktywność fizyczna to dodatkowa praca dla mężczyzn, ale to mit, ponieważ wiele kobiet dobrze wykonuje następujące czynności.

Przykładami dodatkowej pracy fizycznej są:

 

  • kolportaż broszur, pożyteczna praca, która nie wymaga specjalnych kwalifikacji, ale bywa męcząca; należy wziąć pod uwagę potrzebę ciągłego stania lub chodzenia;
  • zbieranie owoców/warzyw, praca w polu (np. cięcie kwiatów) lub w szklarni – zajęcia sezonowe, najczęściej wymagające fizycznie, ale dobrze płatne;
  • sprzątanie – dla osób, które odpoczywają podczas sprzątania; jest bardzo poszukiwany;
  • statystowanie, bycie hostessą: jeśli dobrze czujesz się przed kamerą, a praca z ludźmi sprawia ci przyjemność, to dobry wybór; możesz znaleźć oferty na portalach branżowych lub grupach w mediach społecznościowych; jest to praca jednorazowa, rzadko pojawiają się regularne zlecenia;
  • wyprowadzanie psów: jeśli lubisz spacerować, ta aktywność jest dla Ciebie idealna; Zazwyczaj trzeba samemu zdobywać zamówienia lub szukać wolontariuszy przeglądając lokalne portale i grupy w mediach społecznościowych.

 

Może Ci się również spodoba