Co sprawdzi się lepiej w małej szkole – tablica magnetyczna czy flipchart?

Tablica jest sprzętem niezbędnym do pracy pedagoga w każdej szkole. Cechuje ją niezrównana funkcjonalność, zarówno w edukacji młodszych i starszych uczniów, jak i w przekazywaniu informacji. Niewielkie modele suchościeralnych tablic przydać się mogą również w domach (!).

Stojąc przed wyborem odpowiedniej tablicy, przede wszystkim należy określić jej funkcje. Do przekazywania ważnych myśli, sekwencji i informacji (których jest mnóstwo podczas szkolnych lekcji), najlepiej sprawdza się suchościeralna tablica magnetyczna. To najpopularniejszy rodzaj tablicy, spotykany głównie w biurach, salach konferencyjnych, na uczelniach, w szkołach, a nawet w domowej pracowni, gabinecie lub pokoju dziecięcym.

Flipchart – co to właściwie jest?

Flipchart to urządzenie przypominające zwykłą, przeważnie białą tablicę używaną na wszelkich konferencjach lub kongresach. Sama nazwa jest kombinacją angielskich słówek: “flip” (obracać, przerzucać, na przykład kartki) i “chart” (wykres, sporządzać wykres).

Flipchart (w przypadku wersji magnetycznej) wyposażony jest w powierzchnię suchościeralną, która przeznaczona jest do pisania, a w przypadku flipcharta niemagnetycznego dodatkowo istnieje możliwość zamocowania specjalnego bloku papierowego.

Wybór tablicy do niewielkiej szkoły

Wybór tablicy do małej szkoły zależy przede wszystkim od preferencji i przyzwyczajeń. Obie mogą doskonale spełniać funkcje dydaktyczne, aczkolwiek flipchart dedykowany był w zamyśle konferencjom, dlatego w szkołach wygodniej będzie korzystać z suchościeralnych tablic magnetycznych.

Szeroką ofertą tablic magnetycznych suchościeralnych pochwalić się może sklep e-tablica, który prezentuje produkty dostosowane do szkół na łamach swojej strony internetowej: http://e-tablica.pl/142-tablice-magnetyczne-suchoscieralne. Dostępne tablice różnią się między sobą wielkością, a także obramowaniem, dzięki czemu na pewno znajdzie się taka, która idealnie wpasuje się do Twojej sali lekcyjnej lub w inne miejsce, w którym mogłaby spełniać swoją funkcję.

Może Ci się również spodoba