Gdzie szukać zleceń budowlanych

Kontrakty budowlane są konkurencyjne. W większości miejsc istnieją dziesiątki wykonawców, którzy konkurują o szansę zbudowania czegoś. Niektórzy są lokalni, inni to duże krajowe firmy, a jeszcze inni są bardziej wyspecjalizowani, jak elektrycy czy hydraulicy.

Efektem netto tej konkurencji jest to, że ceny są zazwyczaj niskie. Ale oznacza to również, że konkurencja jest ostra. Konkurencja jest ostra, ponieważ jest tam tak dużo biznesu.

Tak więc, jeśli chcesz znaleźć pracę, trzeba mieć dobry plan marketingowy. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zarejestrować się w lokalnej izbie handlowej. Następnie, trzeba sieci. Istnieją grupy, które łączą wykonawców. Często mają one listy mailingowe wykonawców poszukujących osób do wykonania określonych rodzajów prac. (jeden z portali ma listy wykonawców zainteresowanych wszelkiego rodzaju prac, takich jak drzwi i okna lub suchej zabudowy). Twoja grupa może również mieć swoją własną tablicę ogłoszeń. Jest to elektroniczna tablica ogłoszeń, na której wykonawcy mogą umieszczać oferty pracy, które chcą wykonać. Wykonawcy, którzy umieszczają oferty pracy na tablicy, mogą przeglądać oferty i odpowiadać na nie.

Poszukiwanie zleceń budowlanych na portalach ogłoszeniowych

Pierwszym portalem ogłoszeniowym, który pojawił się, gdy szukałem zleceń budowlanych, była budowa.pl. Nie mogłem tam znaleźć żadnych zleceń budowlanych.

Było za to mnóstwo ogłoszeń. Olx.pl miał wiele reklamodawców, a przypuszczalnie wiele firm budowlanych. (Kliknąłem na kilka reklam, ale żadna z nich nie prowadziła do firmy budowlanej).

Ale Olx.pl nie był jedynym portalem reklamowym. Było sześć innych z nazwami, które zaczęły się od “Budownictwo” i 11 innych z nazwami, które zaczęły się od “Usługi budowlane”.
Tak więc wyniki wyszukiwania nie zawsze są kompletne. Różne wyszukiwarki używają różnych algorytmów do przeszukiwania sieci. Wyniki Google są często bardziej kompletne niż wyniki innych ludzi, ale nie zawsze.

Poza tym, wyszukiwanie jest narzędziem nieprecyzyjnym. Wpisałem “zlecenie budowlane”, ale wyszukiwarka zwróciła mi “zlecenia budowlane”, “zlecenie budowlane”.

Istnieje wiele portali ogłoszeniowych, na których warto zarejestrować swoją firmę budowlaną. Dużo potencjalnych klientów można pozyskać przykładowo na portalach takich, jak Oferteo. Nie dość, że cena subskrypcji jest relatywnie niska, to możemy pozyskać dostęp do zleceń z całej Polski.

Poszukiwanie klientów na przetargach.

Duże firmy zatrudniające podwykonawców budowlanych i organizacje rządowe zgłaszające zapotrzebowanie na usługi budowlane często zobowiązane są kontraktować kontrahentów w formie przetargowej. Duża część przetargów listuje pokaźną listę wymagań ale doświadczona firma budowlana z pewnością poradzi sobie śmiało z wieloma z nich. Jeżeli nie wiesz, gdzie szukać zleceń budowlanych zarejestruj się na jednym z portali ogłaszających publiczne przetargi. Istnieje nawet strona rządowa listująca oficjalne zapytania przetargowe, na której można zarejestrować się kompletnie za darmo i pozyskiwać tam zlecenia na prace budowlane.

 

Może Ci się również spodoba