Płatność karta czy gotówką?

Wiele osób we współczesnym świecie zadaje sobie pytanie jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej chociaż akurat ten sposób dokonywania jest akurat w czasie pandemii promowany. W końcu to właśnie w ten sposób unikamy przenoszenia się groźnych dla naszego zdrowia wirusów i bakterii, co jest szczególnie ważne w czasach pandemii. Pamiętajmy również, ze jest to doskonały sposób na zabezpieczenie się przed kradzieżą. Warto zastanowić się nad częstszym wykorzystywaniem właśnie tego środka płatniczego, szczególnie, że możemy płacić karta już praktycznie wszędzie.

 
Korzystając z płatności bezgotówkowych warto pamiętać, że najważniejszym i pierwszym zabezpieczeniem naszych pieniędzy jest kod pin nadany karcie. To właśnie dzięki niemu w trakcie płatności weryfikowany jest fakt, ze to my jesteśmy właścicielem karty. Dlatego też nie należy udostępniać tej informacji innym osobom czy też zapisywać kodu pin, ponieważ w przypadku kradzieży może posłużyć się nim również złodziej. Nawet w trakcie wypłacania gotówki z bankomatu czy też w trakcie płacenia za zakupy powinniśmy pilnować, by wbijany przez nas pin nie był widoczny dla innych osób. Warto również zawsze sprawdzać czy dokładnie schowaliśmy nasza kartę po każdym użyciu. Są osoby, które nie trzymają karty w portfelu, wykorzystując w tym celu specjalne etui. Pamiętajmy, ze wystarczy chwila nieuwagi, żebyśmy nawet przypadkiem stracili naszą kartę.

 
Jeżeli zdarzy się, tak, ze utracimy nasza kartę, to zawsze możemy obronić się przed utratą środków na koncie poprzez jej zablokowanie. Służą do tego specjalne numery telefonów, dzięki którym taka usługa jest możliwa. Oczywiście możemy to również zrobić za pośrednictwem naszego telefonu logując się na stronę naszego banku, czy też do aplikacji mobilnej, która współcześnie oferuje chyba każdy bank. Wystarczy kilka chwil, by nasza karta nie mogła być już wykorzystana do uzyskania gotówki czy też opłacenia kosztownych zakupów. To doskonały sposób na zabezpieczenia naszych pieniędzy!

 

Może Ci się również spodoba